28/05/2012
Czy to południowe czy też północne rejony Polski, od Gorców po Kaszuby, wszędzie na trasach MTB można spotkać zawodników z KS Luboń Skomielna Biała. Nie inaczej było również w sobotę 26 maja. (...)
08/05/2012
Intensywnie upłynął długi majowy weekend zawodnikom K.S. „Luboń” Skomielna Biała. Już 3 maja pojawili się na trasie wyścigu MTB o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra. Prosto z Zielonej Góry ci sami zawodnicy udali się do Żerkowa, gdzie 5 maja odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski MTB. (...)
02/04/2012
Wyścigiem o Puchar Ślęży - w sobotę 31 marca - oficjalnie zainaugurowany został sezon MTB Polskiego Związku Kolarskiego. W gronie zawodników, którzy zawitali do podwrocławskiej Sobótki nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentantów „Lubonia” Skomielna Biała. (...)
05/03/2012
Trzy medale przywieźli nasi zawodnicy z Mistrzostw Małopolski w Przełajach rozegranych w sobotę 3 marca 2012 roku w Stroniach. Poprawili tym samym rezultat z ubiegłego roku, kiedy to w Kętach wywalczyli dwa miejsca na podium.
16/11/2011
Już po raz kolejny Dworek „Fantazja” w Skomielnej Białej podejmował kolarzy, sponsorów i gości na podsumowaniu sezonu 2011 Sekcji Kolarskiej im. Henryka Łasaka Klubu Sportowego „Luboń” Skomielna Biała. Okolicznościowe spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości p. Stanisławy i Józefa Buksa wraz z synem Marcinem.
27/10/2011
Nietypowe wydarzenie miało miejsce w niedzielę 23 października na stadionie sportowym w Skomielnej Białej. Naprzeciwko siebie stanęli zawodnicy Sekcji Kolarskiej im. H. Łasaka K.S. „Luboń” Skomielna Biała i młodzieżowej reprezentacji kolarzy z francuskiego Catenay, które zmierzyli się w… meczu piłki nożnej. (...)
27/10/2011
Na zakończenie sezonu MTB w sobotę 22 października w Ustroniu rozegrane zostały zawody JBG2-Race. Wyścig firmowany nazwiskiem trenera kadry narodowej MTB Marka Galińskiego i v-ce mistrzyni świata Mai Włoszczowskiej nie ściągnął jednak na start zbyt wielu zawodników. (...)
28/09/2011
Podhalańskie Spytkowice gościły w minioną niedzielę kolarzy górskich z całej Polski na finałowym wyścigu o Puchar Szlaku Solnego. O czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej tych prestiżowych zawodów walczyli również zawodnicy K.S. „Luboń” Skomielna Biała. (...)
20/09/2011
Udanie zakończyli nasi zawodnicy rywalizację o Puchar Tarnowa MTB. Podczas finałowych zawodów, które odbyły się w minioną niedzielę na Górze św. Marcina zapewnili sobie czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej całego cyklu. (...)
13/09/2011
Dolnośląska Lubawka gościła w miniony weekend kolarzy górskich z całej Polski na XVII Międzynarodowych Otwartych Zawodach w Kolarstwie Górskim. Zawody te miały charakter dwudniowej rywalizacji. W sobotę rozegrana została dość rzadko spotykania konkurencja - czasówka MTB. Natomiast w niedzielę odbyły się klasyczne wyścigi cross country. (...)
06/09/2011
Znakomicie spisali się nasi zawodnicy podczas V edycji Pucharu Szlaku Solnego rozegranej 4 września w Rabce-Zdroju. Były to jednocześnie Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików MTB. (...)
26/08/2011
Koniec sierpnia sprzyja podsumowaniom. Warto przy okazji wspomnieć o tym, jak wakacyjny czas upłynął zawodnikom „Lubonia” Skomielna Biała - a nie był to czas stracony. 23 lipca w Malcu odbyły się Mistrzostwa Małopolski na szosie ze startu wspólnego. (...)
17/07/2011
Po udanych zawodach MTB w Skomielnej Białej zawodnicy K.S. „Luboń” postanowili tym razem ponownie sprawdzić się na szosie. Okazją do tego był wyścig ze startu wspólnego o Puchar Wójta Gminy Polanka Wielka, będący jednocześnie Mistrzostwami Małopolski w kategoriach młodzik, młodziczka, junior młodszy, juniorka młodsza i masters, rozegrany w sobotę 16 lipca.(...)
14/07/2011
Miniona niedziela była okazją do rozegrania 3 edycji Pucharu Szlaku Solnego MTB. Tym razem kolarze górscy z całej Polski przyjechali do Skomielnej Białej, by powalczyć nie tylko o Puchar Wójta Gminy Lubień lecz również o punkty Eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży MTB w kategorii junior młodszy i juniorka młodsza. Natomiast młodzicy i młodziczki rywalizowali dodatkowo o tytuł Mistrza Małopolski MTB.
30/06/2011
Jeszcze nie przebrzmiały echa Mistrzostw Polski LZS w Nowym Sączu a reprezentanci K.S. Luboń Skomielna Biała ponownie sięgnęli po mistrzowskie tytuły. Tym razem areną kolarskich zmagań były Dwory koło Oświęcimia gdzie rozegrane zostały szosowe Mistrzostwa Małopolski w jeździe indywidualnej na czas i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików w tej samej konkurencji.
28/06/2011
Cztery z sześciu tytułów Mistrzów Polski MTB Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe padły łupem zawodników „Lubonia” Skomielna Biała podczas zawodów rozegranych 26 czerwca.
Mistrzostwa Polski LZS rozegrane zostały w ramach II edycji Pucharu Szlaku Solnego w Nowym Sączu w sąsiedztwie Miasteczka Galicyjskiego. Organizatorzy przygotowali ciekawą trasę z wymagającymi podjazdami, szybkimi zjazdami i kilkoma technicznymi elementami. Uczestnikom dopisała aura a ponieważ większa część trasy zlokalizowana była w Lasku Falkowskim to grzejące słońce nie dawało się nazbyt we znaki zawodnikom. (...)
21/06/2011
Trzykrotnie stawali na podium reprezentanci naszego klubu podczas Mistrzostw Polski MTB rozegranych  w dniach 17-19 czerwca 2011 roku w Kielcach.
Trasa tegorocznego czempionatu zlokalizowana została na stoku narciarskim na górze Pierścienica. Wyczerpujące podjazdy i szybkie zjazdy mocno dały się we znaki wszystkim uczestnikom. Na starcie pojawili się wszyscy najlepsi polscy kolarze górscy z aktualną mistrzynią świata Mają Włoszczowską i wielokrotnym Mistrzem Polski Markiem Galińskim na czele. Tam gdzie wielkie wyzwania, tam i kolarze ze Skomielnej Białej. (...)
16/06/2011
Nasz klub specjalizuje się wprawdzie w kolarstwie górskim jednak od czasu do czasu nasi zawodnicy z powodzeniem startują również na szosie. (...)
06/06/2011
Nasi zawodnicy aż czterokrotnie stawali na podium w klasyfikacji generalnej Plus Grand Prix MTB podczas finału rozegranego w miniony weekend w Jeleniej Górze. Zawody zgromadziły na starcie światową czołówkę kolarstwa górskiego z aktualną mistrzynią świata Mają Włoszczowską na czele. W tym doborowym towarzystwie znalazła się również 7-ka reprezentantów „Lubonia”. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż K.S. „Luboń” Skomielna Biała jest jedynym klubem, którego zawodnicy czterokrotnie stawali na podium w klasyfikacji generalnej całego cyklu Plus Grand Prix MTB. (...)
31/05/2011
Nałęczów stał się w miniony weekend stolicą kolarstwa górskiego w Polsce. Najpierw w sobotę rozegrana została kolejna edycja maratonu Skandia, która zgromadziła na starcie liczne grono uczestników. Natomiast w niedzielę odbyła się pierwsza w tym roku edycja Plus Grand Prix MTB (...)
24/05/2011
Intensywnie upłynęły naszym zawodnikom ostatnie dwa weekendy. Wobec braku wyścigów XC w naszym rejonie postanowili sprawdzić się gdzie indziej. W niedzielę 15 maja w niemieckim Saalhausen obyła się druga edycja zawodów zaliczanych do Bundesligi MTB. Na starcie tej imprezy pojawiła się Monika Żur w kategorii juniorka finiszując na bardzo dobrej 8 pozycji. Zawodniczka "Lubonia" zdobyła w ten sposób kolejne doświadczenia na zagranicznych trasach. (...)
09/05/2011
Wyścigiem w Podstolicach koło Wieliczki rozpoczął się w niedzielę 8 maja 2011 roku cykl zawodów MTB o „Puchar Szlaku Solnego”. Impreza ta, w ramach której zaplanowanych jest 6 wyścigów, jest czołową imprezą w Polsce a na pewno jedną z najważniejszych w rejonie Polski południowej. Na starcie w Podstolicach nie mogło zatem zabraknąć naszych reprezentantów. (...)
03/05/2011
Nie dla wszystkich 1 maja był dniem wolnym. Pracujący dzień mieli bowiem kolarze górscy, którzy w minioną niedzielę rywalizowali w ogólnopolskim wyścigu MTB o Puchar Prezydenta Zielonej Góry. Była to jednocześnie 2 eliminacja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na starcie pojawiła się czołówka polskich klubów, wśród których nie mogło oczywiście zabraknąć naszych reprezentantów. (...)
20/04/2011
Nie zawsze „walka na dwóch frontach” musi zakończyć się porażką. Udowodnili to nasi zawodnicy, którzy w niedzielę 17 kwietnia  uczestniczyli w dwóch wyścigach MTB.
06/04/2011
Podwrocławska Sobótka gościła w minioną sobotę kolarzy górskich na zawodach o "Puchar Ślęży" będących oficjalnym rozpoczęciem sezonu MTB Polskiego Związku Kolarskiego. Nie mogło również na tych zawodach zabraknąć zawodników naszego klubu.
Sobótka przywitała uczestników niesprzyjającą aurą, która na szczęście z godziny na godzinę ulegała poprawie, by podczas ceremonii dekoracji zwycięzców uraczyć ich ciepłymi promieniami wiosennego słońca. (...)
29/03/2011
27 marca 2011 roku w malowniczej austriackiej miejscowości Zöbing koło Langenlois odbyły się jubileuszowe - 20 zawody Kamptal Klassik Trophy z cyklu Pucharu Austrii XC MTB (zaliczane do 1 kategorii UCI). Do rywalizacji przystąpiła plejada europejkich zawodników i zawodniczek z aktualną mistrzynią świata Mają Włoszczowską i v-ce mistrzem świata Jaroslavem Kulhavy na czele.(...)

13/03/2011
Pełni nadziei ale też obaw udaliśmy się w sobotę rano tj. 12 marca 2011 roku do Kęt na Mistrzostwa Małopolski w Przełajach. Nasze nadzieje rozbudziły zawody przełajowe w Stroniach natomiast pełni obaw podchodziliśmy do trasy (...)

26/02/2011
Mamy już za sobą pierwsze zawody w tym sezonie. W dniu 26 lutego 2011 roku w miejscowości Stronie odbyły się XII  Ogólnopolskie Zawody Przełajowe w Kolarstwie o Puchar Wójta Gminy Stryszów.Na zawody udaliśmy się w sile 12  zawodników i oczywiście zawsze pomocny pan prezes Edward Bal. (...)

24/02/2011
W piątek 18 lutego w Krakowie odbyło się podsumowanie sezonu 2010 oraz wręczenie nagród dla najlepszych sportowców i trenerów Małopolski zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych. (...)

24/02/2011
Wielkimi krokami zbliża się termin pierwszych w tym sezonie zawodów, w których wystartują zawodnicy naszego klubu. 26 lutego 2011 roku w Stroniach koło Lanckorony odbędą się Zawody Przełajowe o Puchar Burmistrza Gminy Stryszów. Będzie to bezpośredni sprawdzian przed czekającymi nas 12 marca 2011 roku Mistrzostwami Małopolski w przełajach, które rozegrane zostaną w Kętach. (...)

04/02/2011
Tym razem Dworek „Fantazja” w Skomielnej Białej podejmował kolarzy, sponsorów i gości na podsumowaniu sezonu 2010 Sekcji Kolarskiej im. Henryka Łasaka Klubu Sportowego „Luboń” Skomielna Biała. Okolicznościowe spotkanie w nowym miejscu odbyło się dzięki uprzejmości p. Stanisławy i Józefa Buksa wraz z synem Marcinem. Licznie przybyli zawodnicy z rodzinami oraz zaproszeni goście, (...)